Počasí dnes:

2. 3. 2024

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 10 až 14°C. Noční teploty 8 až 4°C.

Materiální podmínky

Naším cílem je dobře vybavená, moderní a bezpečná mateřská škola.

Prostorové podmínky v jednotlivých třídách jsou velmi dobré, vyhovují nejrůznějším skupinovým i individuálním činnostem dětí. Každá má k  dispozici třídu, hernu, ložnici, zdravotně hygienické zařízení, šatnu, výtvarné kabinety, přípravnou kuchyňku k výdeji jídla.

Všechny místnosti jsou vybaveny novým nábytkem splňujícím antropometrické a  hygienické požadavky, moderními učebními pomůckami, hračkami, materiály a  technikou. Ve třídách a  hernách nechybí zájmové koutky pro  hry i odpočinek dětí (např. pracovní a výtvarné koutky, dílničky, pískovničky, kuchyňky a  kadeřnictví, hudební koutky s rytmickými nástroji, koutky s  auty a  konstruktivními stavebnicemi...). Hračky a jiné učební pomůcky jsou pro děti volně dostupné, v pestré nabídce a dostatečném množství.

Interiéry mateřské školy jsou vyzdobeny dětskými pracemi, které jsou přístupné dětem i rodičům. Ložnici ve třídě BERUŠKA využíváme současně jako společenskou místnost, ve které se  společně scházíme. Tato místnost nám slouží i jako velmi dobře vybavená tělocvična - máme zde lezeckou stěnu, kuličkový masážní bazén, gymnastickou sestavu a mnoho dalších pomůcek pro kvalitní fyzický rozvoj dětí.

K dispozici máme keramickou dílnu s  vypalovací pecí, logopedickou pracovnu. Učitelky mohou využívat při práci kabinet s  tělovýchovným nářadím a   náčiním, kabinet s  didaktickými pomůckami, kabinet dramatické výchovy, učitelskou a dětskou knihovnu.

Školní zahrada je rozdělena do klidových zón a míst k pohybovému vyžití dětí - máme altán, domečky, ekologickou stezku s  bylinkovou skalkou, kolotoče, houpačky, lezecí stěny, houpadla, mlhoviště…

Vytvořeno: 14. 1. 2013
Poslední aktualizace: 14. 5. 2013 08:24